شماره تماس: 02144046080 

Search
Close this search box.
خانه » خواص آنتی باکتریال ضدعفونی‌کننده‌ها سنجش می‌شود

خواص آنتی باکتریال ضدعفونی‌کننده‌ها سنجش می‌شود

فهرست محتوا

مطالب اخیر

kiabio.com
سنجش خواص آنتی باکتریال ضدعفونی‌کننده‌ها

چکیده خبر

شرکت کیا نانو زیست ویستا خدمات سنجش کیفیت تولیدات مقابله با کرونا از جمله آزمون‌های خاصیت آنتی باکتریال تجهیزات و مواد ضد عفونی کننده و نساجی را ارائه می‌دهد.

متن خبر

ارائه کلیه خدمات سنجش کیفیت تولیدات مقابله با کرونا در شرکت کیانانو زیست ویستا

به نقل از شبکه آزمایشگاهی فناوری ‌های راهبردی ریاست جمهوری،

با شیوع ویروس کرونا و نیاز جدی کشور به تولید تجهیزات و مواد ضدعفونی کننده، ماسک‌ها و مواد اولیه دیگر الزامات مقابله با این بیماری، بسیاری از شرکت‌های دانش ‌بنیان و فناور دست به کار شدند و در مسیر تامین این نیازها با تولیدات ایران‌ ساخت گام برداشتند.

کیفیت ‌سنجی و آزمون کارآمدی

اما مهم‌تر از تولید این محصولات، کیفیت ‌سنجی و آزمون کارآمدی آن‌ها بود که به کمک آزمایشگاه‌های فعال در این حوزه ممکن شد. در همین راستا، بسیاری از مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، زمینه‌های لازم را برای ارائه این خدمات ایجاد کردند تا روند تولید محصولات و تجهیزات با کیفیت و کارآمد حوزه سلامت، شتاب بگیرد.

کیانانو: ارائه خدمات تخصصی در حوزه کرونا

همراه با اولویت‌های کشور و با هدف تامین نیازها در این حوزه، سال گذشته آزمایشگاه کیا نانو زیست ویستا به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، ارائه خدمات تخصصی در حوزه کرونا را به عنوان اصلی ترین محورهای فعالیت خود قرار داد.

این مجموعه فناور آزمایشگاهی به یاری واحد تحقیق و توسعه خود، ارائه خدمات آزمون های تخصصی در این حوزه را آغاز کرد و توانست خدمات متنوعی چون آزمون های خاصیت آنتی باکتریال مواد ضد عفونی کننده دست، سطوح، نساجی و دیگر فرآورده‌های حساس در حوزه پیشگیری از ابتلا به کرونا را ارائه دهد.

کیا نانو زیست ویستا، آزمون‌های خاصیت آنتی باکتریال دستگاه‌های تولید بخار ضد عفونی کننده، ‌گاز ازون و پلاسما، تونل‌های ضدعفونی کننده، اشعه یو وی و دیگر تجهیزات ضدعفونی را انجام می‌دهد در همین راستا و با توجه به نیاز کشور، آزمون ماسک‌های پزشکی‌ نیز در دستور کار قرار گرفت که در ابتدا آزمون‌های شمارش میکروبی، صحه‌گذاری استریلیتی و آنتی باکتریال برای ماسک ها انجام می‌شود.

ساخت تجهیزات در داخل کشور

همچنین با توجه به استاندارهای بین‌المللی، می‌بایست آزمون‌های تخصصی قابلیت تنفس، الزامات فیزیکی، پالایش باکتری و پالایش ذرات برای تمامی ماسک‌ها انجام می‌شد که آزمون الزامات فیزیکی قابل انجام بود اما سایر آزمون‌ها به دستگاه‌های تخصصی نیاز داشت که واردات این دستگاه، مستلزم صرف هزینه‌های هنگفت ارزی بود، ناظر به همین نیاز، تلاش شده است تجهیزات مورد نیاز این حوزه طراحی و ساخته شود.

مجموعه آزمایشگاه شرکت کیا نانو زیست ویستا
مجموعه آزمایشگاه شرکت کیا نانو زیست ویستا
Search

بخش نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *